Najbolji pilingovi za telo - Pregled i preporuke

Elena Blog 2024-07-16

Sve što treba da znate o pilingovima za telo: najbolji brendovi, uljani i šećerni pilingovi, domaći recepti i profesionalni saveti za negu kože.

Najbolji pilingovi za telo - Iskustva i preporuke

Zašto je piling važan za negu tela?

Piling predstavlja ključnu stavku u nezi kože tela. Redovno uklanjanje mrtvih ćelija kože omogućava bolju apsorpciju kremi i losiona, sprečava urastanje dlakica i daje koži svilenkast izgled. Postoje različite vrste pilinga - od uljanih sa morskom soli do šećernih sa voćnim ekstraktima.

Popularni brendovi pilingova za telo

Geomar

Geomar pilingovi su dugo bili favoriti među ljubiteljima uljanih pilingova. Dostupni u zelenoj i žutoj varijanti, ovi pilingovi sadrže sitnu morsku so i ulje koje hrani kožu. Međutim, pakovanje u kesicama mnogi smatraju nepraktičnim.

Hedera Vita

Srpski brend Hedera Vita nudi kvalitetne pilingove sa kafom i vanilom. Karakteriše ih gusta tekstura koja se ne odvaja i dobar efekat pilingovanja. Posebno je popularan njihov piling sa čokoladom po povoljnoj ceni.

Balea

Balea uljani piling sa morskom soljom dugo je bio omiljen zbog svoje grube teksture i pristupačne cene. Međutim, neki korisnici primećuju da je u poslednje vreme promenio teksturu i postao previše masan.

Dove

Dove pilingovi, posebno onaj sa kivijem, bili su veoma popularni zbog prijatne teksture i lepih mirisa. Trenutno ih je teško naći u prodaji, što mnoge korisnice žale.

Organic Shop

Ovi pilingovi u DM-u i Benu apotekama nude dobru kombinaciju cene i kvaliteta. Posebno se ističe mango verzija sa prijatnim mirisom i grubljom teksturom.

Kako izabrati pravi piling?

Za suvu kožu

Uljani pilingovi sa bademovim ili arganovim uljem idealni su za suvu kožu jer je dodatno hidriraju. Preporučuju se Balea uljani piling ili Ziaja Cupuacu.

Za masnu kožu

Za masnu kožu bolji su pilingovi bez ulja ili sa minimalnim sadržajem ulja. Organic Shop pilingovi ili Tree Hut nude dobru ravnotežu između učinkovitog pilingovanja i nezaostavljanja masnog traga.

Protiv celulita

Za borbu protiv celulita preporučuju se grublji pilingovi koji poboljšavaju cirkulaciju. Geomar i Collistar pilingovi su dobri izbori, ali najbolje rezultate daje kombinacija pilinga i anticelulitnih kremi.

Za osetljivu kožu

Za osetljivu kožu treba birati blaže pilingove sa sitnijim zrncima. Dove pilingovi ili Velnea u tubi su dobar izbor za ovaj tip kože.

Domaći recepti za piling

Za one koji vole prirodnu negu, piling možete pripremiti i kod kuće:

Kafeni piling

Pomešajte 1/2 šolje mlevene kafe, 1/4 šolje smeđeg šećera i 2 kašike maslinovog ulja. Dodajte med po želji za dodatnu hidrataciju.

Šećerni piling

Kombinujte šećer sa maslinovim uljem ili uljem badema u odnosu 3:1. Možete dodati i nekoliko kapi esencijalnog ulja po želji za miris.

Piling sa palentom

Palenta pomešana sa jogurtom čini odličan blagi piling, posebno za osetljivu kožu.

Česta pitanja o pilingovima za telo

Koliko često treba raditi piling?

Za normalnu kožu preporučuje se 1-2 puta nedeljno. Za suvu kožu ređe (1 put nedeljno), a za masnu kožu može i 2-3 puta nedeljno.

Da li je bolje raditi piling pre ili posle tuširanja?

Postoje različiti stavovi. Neki preporučuju prvo tuširanje da bi se koža omekšala, dok drugi preferiraju piling na suvu kožu pa tek onda tuširanje.

Kako izbeći zapušen odvod od pilinga?

Pilingove sa velikim zrncima (posebno domaće sa kafom) treba koristiti uz oprez. Kupovni pilingovi se obično lakše ispiru i manje zapuštaju odvode.

Zaključak

Izbor idealnog pilinga zavisi od vašeg tipa kože i ličnih preferencija. Dok neki vole intenzivno pilingovanje sa grubim zrncima, drugi preferiraju blaže varijante. Najvažnije je redovno uključiti piling u rutinu nege tela kako bi koža bila glatka, meka i zdrava. Probajte različite pilingove dok ne pronađete savršeni za vas!

Komentari
Trenutno nema komentara za ovaj članak.